Pozor na životopis
Práce s počítačem anebo s webovými stránkami dá někdy opravdu hodně zabrat. Práce s webovými stránkami anebo znalost informační technologie není vůbec pro každého, kdo se v tom nevyzná, tak je to potom opravdu veliká smůla. Nejhorší je třeba, když máte nějaké zaměstnání a potom vám váš šéf řekne, že musíte umět s počítačem a udělat třeba webové stránky. Nebo udržovat firemní webové stránky. Nejhorší je, když třeba jste napsali do vašeho životopisu, že se dobře vyznáte v počítačích, že ovládáte Word a excel a tak podobně. To je potom velice smutné, když vám tohle řekne, abyste mu to ukázali třeba po dvou letech pracovního poměru.
A když to nebudete umět, to je podle mého názoru opravdu veliký problém, protože vy jste vlastně napsali do životopisu, že umíte pracovat s webovými stránkami, že umíte udržovat e-shop a tak podobně. A potom to nebudete umět. To je podle mého názoru opravdu smutné. Tady jde vidět, že když budete lhát do vašeho životopisu, že se vám to rozhodně nevyplatí, proto je nejlepší, když si uvědomíte, co je pro vás lepší anebo co pro vás bude více výhodné, jestli třeba pracovat tam, kde jste lhali, že umíte zacházet s počítačem a že umíte webové stránky udržovat anebo raději půjdete pracovat někam na nižší pozici, ale budete mít pravdivý životopis. Já sama bych si tohle nedovolila, že bych někde lhala v životopisu.
Mnoho lidí dokonce také lže, že umí pracovat s webovými stránkami anebo že umí hodně cizích jazyků. Tohle dělala moje kamarádka, moje kamarádka řekla, že ovládá na počítači Word a excel a že umí španělsky a francouzsky. A asi po roce a půl, když byla v tomto zaměstnání, tak tam přišli Francouzi a ona ji měla vysvětlovat ve francouzštině, jak se udržují webové stránky, to potom byl opravdu veliký problém, protože moje kamarádka neznala ani jedno. Tohle je potom logické, že se šéf naštval a potom jí dal ihned výpověď.