Filtrace k bazénu
Různé nečistoty
Od vody, ve které se budete koupat jistě sami vyžadujete dobrou čistotu a zdravotní nezávadnost. K udržení tohoto stavu je zapotřebí věnovat mu jistou péči a potom už si můžeme naplno užívat. Rozhodně bude zapotřebí sledovat průběžně pH a používat základní chemii k tomu, abychom vodu stabilizovali a netvořili se v ní zelené organismy.
K tomu ještě potřebujeme dostatečně výkonnou filtraci, přičemž výhodné je sáhnout po pískové, protože tato náplň dobře zachycuje nečistoty. Máme zde takovou základní poučku a to, že výkon filtrace by měl postačovat na to, aby jí všechna voda prošla 3 až 4krát za den. Záleží tedy především na tom, jak velký bazén máme. Samozřejmě je lepší mít menší výkonovou rezervu, aby pro nás bylo bezproblémové i používání ručního bazénového vysavače, který se právě také napojuje na filtraci. Její zapojení nám zařídí odborník, protože je potřeba kromě rozvodů vody také elektřina.
Údržba
Jestliže už jste někdy viděli filtraci na vlastní oči, tak možná víte, že je na ní namontován ventil, který obvykle umožňuje celkem šest režimů, což nám umožňuje kompletní obsluhu bazénu. Jedním z nich je například režim průplachu, což zajistí jisté pročištění písku. Ten však nemůže zůstat ve filtraci napořád, protože se postupně zanáší. Při běžném používá bazénu se doporučuje výměna zhruba po dvou letech. Jak provést výměnu? Tuto informaci nám sdělí výrobce v návodu společně s tím, jakou zrnitost písku použít.
Kromě běžně používaného křemenného písku můžeme použít zeolit. Tento přírodní materiál má o dost lepší sorpční schopnost, takže ve finále dosáhneme ještě vyšší čistoty vody, protože písek jisté látky úplně dobře nezachytává. Prodává se v různé váze, ovšem výhodnější je koupit balení třeba 25kg a mít případně dostatek materiálu na další výměny. Samozřejmostí je možnost vybrat si vhodnou zrnitost.